Valorant 0.50 Yaması – Yeni Yama

Valorantın 0.50 yamasından herkese merhaba ! Merak etmeyin uzun uzadıya sizlere yeni yamada ne olmuş bitmiş yazmaya niyetim yok. Bunun yerine 0.50 yaması için özet halinde bilgileri sizlerle paylaşıp konuyu kapatıcam. Hadi seri bir şekilde başlayalım.  

Valorant 0.50 Yaması ve Değişiklikler

Orjinal yama notlarında çok karmakarışık şeyler olduğunun farkındayız. Hızlıca ilk olarak silahlarda ki değişiklik konulara göz atalım. Vandal,Phantom,Bulldog Otomatik Ateş ve Guardian silahlarında hatalar giderildi ve daha düzgün ateş etmemizi sağlayan yenilikler eklendi. Pompalı silahlar ve diğer agır taramalılar artık daha daha ucuz ve daha iyi ateş ediyor.  

Ajan Güncellemeleri 0.50 Yaması

Sage Attığınuz yavaşlatma küresinin süresi 9 saniyeden 7 saniyeye düşürüldü. Yavaşlatma oranı ise %65 den %50 ye düştü, artık bi tık daha etkisiz. Ama hala işlevsel. Bu değişiklikler ile düşmanları oyalama yeteneği çok azda olsa elinden alınmış. Ama bizce bu bir nerfden ziyade tatlı bi dengeleme olmuş. Karşımıza gelince gerçekten kanser oluyoruz. Hala kanser fakat az birşeyde olsa dengeli ! Cypher Siber kafesler artık içinden geçen düşmanları yavaşlatmıyor maalesef. En önemli yeteneklerinden biri olan kamera yeteneği rakip takım tarafından yok edilirse 30 saniye yerine 45 saniye bekleme süresi var artık. Bizcesine gelirsek; dengelemeden ziyade biraz nerf olmus gibi. Tur zaten 2 dakika ! 45 saniye yenileme süresi ? İlginçsin RİTO ! Omen Ahh Omen hayranları, atılan sislerin süresi artık 12 yerine 15 saniye. Atış hızı artık daha fazla tık diye gidiyor. Ve bekleme süresi 30 saniyeden 35 saniyeye çıktı. Yaniii fena olmayan bir dengeleme diyebiliriz. Viper Yılan ısırığının yarı çapı +100 arttırıldı artık daha fazla alana yayılıyor.

Ajanların Yeteneklerindeki Kredi Değişiklikleri

Sage’nin duvarı 300 Krediden 400’e yükseldi ! Razenin patlayan bombaları 100’den 200’e yükseldi ! Phoenix’in kör eden atışları 100’den 200’e yükseldi ! Brimstone’un yakıcı bomba atan skili 200’den 300’e yükseldi ! Jett’in uçuş skili ise 200’den 100’e düştü !   Artık üstünüzde zırh varken satın alınan zırh geri satıldığında eski zırh miktarınız kalıyor olacak. Toplam biriktirebileceğiniz kredi limiti 12K dan 9K ya düşürüldü. Geri kalan güncelleme notlarında haritadaki değişikliklerden bahsedilmiş yok Split A kısmında saldıranların oyun başlangıcındaki bariyerleri öne,geri vs. çekildi filan. Zaten zar zor oynuyoruz maplerde, oyuna girince görürüz. Burada size uzun uzun şöyle oldu böyle oldu demek istemiyorum, sadece info verdim. Oyuna girince zaten göreceksiniz. Son olarak yayınlarda,redditte gördüğünüz çoğu oyun içi hatalar ve buglar kaldırıldı. Büyük ve kapsamlı bir yama olmuş. Eğer derseniz ki kardeşim ben hangi hatalar giderilmiş ne olmuş ne bitmiş okumak istiyorum. Sizi şöyle ritoya yönlendiriyim BURAYA tıklayarak gidebilrisiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir