Valorant Dereceli Oyun Sistemi

Valorant Dereceli Sitemi

Merhaba değerli Valorant Beta testçileri/oyuncuları. Bu zamana kadar oyunu hepimiz az çok çözmüş durumdayız, artık maçlar kabak tadı vermeye başladı. Bunu hepimiz biliyoruz. Heyecanla gelmesini istediğimiz Valorant Rekabetçi sistemini bekliyoruz. Bugün ilk duyumları aldık ve ValorantRehberi.Com olarak sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Rekabetçi modu ilk olarak NA ve EU severlerinde başlayıp kısa sürede diğer tüm serverlere gelicek. Türkiye Serveri içinde kısa bir süre beklememiz gerekebilir. Valorant dereceli 0.49 yamasından hemen sonra kullanılabilir duruma geçecek. Valorant 0.49 yamasınında neler var kısa süre sonra göreceğiz. Rekabetçi sistemi biz oyuncuların yoğun isteği üzerine daha tam hazırlanmadan gelecek, bizim test etmemiz için kullanıma açık bir şekilde kalacak. Fakat sistem daha tam oturmadığı için 7/24 açık kalmayacak çoğu zamanda düzeltmeler ve incelemeler için kullanılamaz durumda olacak ve derecesiz oynamaya devam etmek zorunda kalacağız. Ama üzülmek yok ! Sonuç olarak bizler oyunun testçileriyiz ve oyunun ilk oynayanlarındanız.

Valorant Dereceli Eşleştirmeleri

Valorant dereceli eşleştirmeleri konusunda adil olmaya özen gösteriyor. Oyunu uzun süredir oynayan arkadaşlar, tek girmenin biraz can sıkıcı olduğunun farkındadır. Siz ne kadar iyi oynasanızda spike kurmayan oyuncular,side tutmayan cesur arkadaşların yaptığı hataların cezasını kurala göre oynayanlarda çekiyor. Bunun için dereceli sisteminde bireysel yeteneğinizde ön planda ! Aldığınız ilk kanlar,kurduğunuz spike,aldığınız kill,asist skorunuz bu bireysel sistemde oldukça etkili ! İyi oynayıp puan kaybetmeye son ! Teşekkürler Rito.  

Valorant Nasıl Dereceli Maça Nasıl Girilir ?

Dereceli maçlarda oynayabilmemiz için ritonun bazı kuralları var, hemen herkes giremesin diye. O kurallardan bazıları yazalım hemen.
  • Dereceli maça girebilmek için en az 20 tane derecesiz maç oynamanız gerekiyor.

Valorant Rank Sistemi ve Dereceli Rütbeleri Nelerdir ?

Valorant’ta 8 adet rank/rütbe bulunmaktadır. LoL oynayanların aşina olduğu; Demir,Bronz,Silver,Gold,Plat,Diamond gibi ve son iki rütbe ise IMMORTAL ve VALORANT ! Eğer son 14 gün içinde maç oynamadıysanız rütbeniz inaktif (görünmez) duruma gelir. Ve zaman içinde rütbeniz düşer. Son olarak burada kasacağınız küme sıralaması maalesef gerçek çıkacak Valorant’a etki etmiyor. Beta modunda olan beta modunda kalıyor ! Oyun kazanmak valorantta küme atlamak için önemlidir. Fakat çok iyi oynamakta kesinlikle hızlı yükselmeniz için oldukça ama oldukça önemlidir. Kişisel beceri ve yetenekleriniz küme atlama konusunda başlarda size yardımcı olacak, fakat liglerde ilerlemeye başladığınızda zaten yeteneğinizde gelişeceği için artık bireysel başarıdan ziyade maçı kazanıp-kaybetmeniz önemli bir lig belirleme etmeni olacaktır. Bu arada unutmadan 5 kişilik dereceli maça girildiğinide söyleyelim. Ama aranızda maximum 2 rütbe fark olabilir. LoL’deki gibi diyebiliriz. Şimdilik valorant dereceli lig sistemi hakkında aktaracaklarımız bu kadar. Bu küçük ve Valorant Oyuncuları için bilgilendirici blog sitemize destek olmak adına yorum yapmanız bizim için son derece önemlidir. Şimdiden Diamondı ligini hedefleyen tüm emektar okuyucularımıza başarılar diliyoruz !

2 Replies to “Valorant Dereceli Oyun Sistemi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir