Valorant FPS Yükseltme Ekran Kartı Ayarları

Valorant FPS Arttırma

Valorantta FPS yükseltmek için bugün sizlere Nvdia ekran kartı ayarlarını ve sistem ayarlarını anlatmak istiyorum. Yüksek FPS almak için Valorantta yapılması gerekenler oldukça basit. Resimlerle anlatarak konuyu en basite indirmek istiyorum. Bu tip oyunlarda FPS oldukça önemlidir. FPS yükseltmek her zaman mümkün olmayabilir fakat bu yazıda. Nvidia sistem ayarlarını kullanarak bilgisayar performansımızı katlayacagız. Bu şekilde Valorant FPS’imizi yükseltip kaliteli oyunlar oynayabileceğiz. Daha fazla uzatmadan fps yükseltmek için yapmanız gereken işlemleri anlatayım.  

Valorant FPS Yükseltme – Nvidia Ekran Kartı Ayarları

Bu anlatacaklarım hem Valorant hemde diğer tüm oyunlarda işinize yarayacak bilgilerdir. İlk olarak masaüstüne sağ tıklayıp Nvidia Denetim Masasına giriyoruz. Sonrasında Görüntü ayarlarını önayarla yap’a tıklıyoruz ve Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem var kısmında, çubuğu Performans yazan tarafa doğru kaydırıyoruz. Bu ayarları tamamladıktan sonra 3D ayarların Yönetilmesi kısmına gelip, ilk olarak Bağlantılı Optimizasyon yazan kısmı kapalı hale getiriyoruz. Gine bu sekmeden Güç Yönetim Modu kısmından Maximum performansı tercih et diyoruz. Bu şekilde Valoratta alabileceğimiz fps’i hatrı sayılır şekilde yükseltmiş oluyoruz. Ama bitmedi devam ediyoruz hemen. Buradaki işimiz bitti şimdi denetim masası tarafına geçip valorant için maximum güç ayarlamalarını yapıp en iyi fps’i almaya çalışacağız. İlk olarak Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri yolunu takip ediyoruz. Hangi ayarı kullandığınız farketmez burda. Hangisi kullanıyorsanız kullanın direk Plan ayarlarını değiştir kısmına tıklıyoruz. Açılan penceren gine gelişmiş güç ayarlarını değiştir diyerek penceremizi açıyoruz. Bu açılan pencere değiştireceğimiz ayarlar şunlar. 1- En düşük işlemci durumu %100 2- Sistem soğuma ilkesi: Etkin 3- Son olarak En yüksek işlemci durumu %100 Yukarıdaki gibi ayarladıysak işin büyük kısmı bitti. Şimdi son rötuşları atıp Valorantta daha iyi FPS alacağız.

Valorant FPS Nasıl Yükseltilir KISIM-2

Son kısımda valorant için işlemci ayarlarını halledeceğiz. İlk olarak çalıştıra geliyoruz. Buraya msconfig yazıp tamama basıyoruz ve  açılan pencerede ayarlarımızı yapıyoruz. Bu kısımda çekirdeklerimizi açıp valorantta en yüksek fpsi almayı hedefliyoruz. Açılan pencereden Önyükleme kısmına gelip, Gelişmiş seçeneklere tıklıyoruz. Ve karşımıza 2. pencere olan Gelişmiş ÖNYÜKLEME Seçenekleri geliyor. Buradan işlemci sayısına tik atıyoruz ve en son seçenek neyse onu seçiyoruz. Sizde 4 veya 8 olabilir. Veya daha farklı olabilir. En yüksek hangisi ise onu seçiyoruz. Ayarlarımızı bu şekilde yaparsak Valorantta nasıl yüksek FPS alırız sorusuna biraz cevap bulmuş oluyoruz. Biraz dedim çünkü gerçekten iyi bir fps için iyi bir bilgisayara ihtiyacımız var. Bu şekilde ayarlar ile biraz olsun oyun deneyiminiz iyileşir, daha iyileri için daha iyi bir oyun bilgisayarı ! Farklı sorun veya sorularınız için yorum yapabilirsiniz. Makalemiz size yardımcı olduysa, bir teşekkür bizim için yeterli 🙂  

One Reply to “Valorant FPS Yükseltme Ekran Kartı Ayarları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir