Valorant – Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Valoranta yeni başladıysanız ve oyun hakkında bir şeyler öğrenip oyuna adapte olmak istiyorsanız Valorant’ın en işe yarar rehber yazısına hoş geldiniz. Bu yazımızda Valorant hakkında size rehberlik edecek ve Valorant’ı daha iyi oynamanızı sağlayacak temel bilgilerden bahsetmek istiyoruz.Valorant Temel Bilgiler – Valorant Rehber

1- Oyuna girmeden önce mutlaka, oyunun kendi sunduğu antrenman modundan faydalanın, bu çalışma kümenizin en düşük ve en yüksek olmasını ilgilendirmez. Kümeniz ne olursa olsun mutlaka oyunu o gün ilk defa açmışsanız kendinizi ısıtarak güne başlayın.

2- Oyunlara girdikçe, birbirinizi anladığınız ve anlaşabildiğiniz insanları ekleyin ve onlar ile iletişim kurmaya çalışın. Belirli seviyeden sonra karşınıza çok güçlü takım oyunu oynayan insanlar gelecektir ve yenilme oranınız gitgide artacaktır. Siz iyi oynasanız bile anlaşamadığınız insanlar ile oynamak oldukça sıkıntı verecektir.

3- Sürekli farklı haritalarda oynayarak atış becerinizi her şekle göre geliştirin. Sabit bir yerde iyi olmak her zaman yeterli olmayabilir.

4- Eğer hızlı bir şekilde küme almak istiyorsanız ve iyi de oynadığınızı düşünüyorsanız, kendinizden yüksek rütbeli oyuncular bulun ve onlar ile maça girin bu şekilde elonuz hızla artacak ve valorantta hızlı küme kasabileceksiniz.

5- Oynamanız da sıkıntılar olduğunu hissediyorsanız, tilt olmanıza gerek yok. Bolca pro maçları izlemenizi tavsiye ediyoruz bu şekilde oyun içi mekaniklerine, nerede pusacağınıza, nerede agresif oynayacağınıza daha iyi karar vermiş olursunuz. Bu da oyun performansınızı çok ama çok büyük şekilde etkiler ve Valorant’ı daha iyi oynamak için yapılacak en güzel şeylerden biridir.

6- Bunu pek söylememe gerek yok ama, her tur zırh almaya çok önem gösterin

7- Son olarak rehberimize şunu da ekleyelim: Valorant’ta hızlı küme kasmak için mutlaka vurma oranınızın yüksek olması gerekir. Kaybettiğiniz maçlarda bile puan kasabilirsiniz, fakat bunun mümkün olması için takımızda ki en iyi oyuncunun sizin olmanız gerektiğini unutmayın. En çok vuran kümeyi kapar !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir